Home › Nieuws › Burgemeester Wijchen krijgt eerste kerstbal van de Wijchense Molen

Nieuws ·

Burgemeester Wijchen krijgt eerste kerstbal van de Wijchense Molen

Burgemeester Wijchen krijgt eerste kerstbal van de Wijchense Molen
Eigen foto

Burgemeester Renske Helmer-Englebert van Wijchen krijgt donderdag 29 oktober om 11.00 uur bij de Wijchense Molen het eerste exemplaar van een nieuwe kerstbal. De glazen bal heeft de vorm van de molen en is de tweede in een reeks kerstballen met bekende Wijchense gebouwen.

De eerste bal uit de reeks, gewijd aan Kasteel Wijchen, kwam in 2025 uit en sloeg volgens de molen goed aan. Beide ontwerpen zijn van Maurits Vercammen, die zelf in Wijchen woont. Voor het tweede deel koos hij opnieuw een herkenbaar gebouw uit het dorp.

Met de hand beschilderd

Vercammen heeft de kenmerken van de molen nauwkeurig in glas nagebootst. Elke bal wordt met de hand beschilderd, waardoor geen twee exemplaren precies gelijk zijn.

Molenaar Jeroen van de Water is blij met de nieuwe kerstbal. "De molen hoort echt bij Wijchen. Het zou fantastisch zijn als straks in heel Wijchen de molen in de kerstboom hangt!", zegt hij.

Bij de overhandiging zijn naast de burgemeester ook Vercammen en Van de Water aanwezig. Zij reiken de eerste bal samen uit. Inwoners en andere belangstellenden mogen bij de uitreiking komen kijken. Er is koffie en thee, met cake van de molen.

De kerstbal wordt in een beperkte oplage gemaakt en kost 21,95 euro. De molen ziet de bal ook als lokaal cadeau of als aanvulling op een kerstpakket.

De uitreiking is op donderdag 29 oktober om 11.00 uur bij de Wijchense Molen, Bronckhorstlaan 11 in Wijchen. De molen is geopend op donderdag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur.

Al het nieuws · Agenda