Home › Agenda › Najaarsconcert Ensemble Sequenza ‘Van schaduw naar licht’ met Valentijn Jeukendrup

Evenement

Najaarsconcert Ensemble Sequenza ‘Van schaduw naar licht’ met Valentijn Jeukendrup

  • Wanneerzondag 1 november 2026, 16.00 tot 17.30 uur
  • WaarLutherse kerk
    Prins Hendrikstraat 79, 6521 AX Nijmegen Route
Najaarsconcert Ensemble Sequenza ‘Van schaduw naar licht’ met Valentijn Jeukendrup

Van Schaduw naar Licht – najaarsconcerten Ensemble Sequenza

Ensemble Sequenza geeft dit najaar twee concerten onder de titel Van Schaduw naar Licht: op zondag 25 oktober in Bergharen en op zondag 1 november in de Lutherse Kerk in Nijmegen.
Naast de regelmatige samenwerking met verschillende koren in de regio organiseert Ensemble Sequenza ook eigen concertprojecten. Daarbij biedt het ensemble graag een podium aan jong muzikaal talent. Ditmaal is dat de 17-jarige cellist Valentijn Jeukendrup, die ondanks zijn jonge leeftijd al meerdere prijzen op zijn naam heeft staan. Hij soleert in het sprankelende Celloconcert in D van Joseph Haydn.
Het programma volgt de weg van donker naar licht. Het concert opent met de donkere, verstilde kleuren van Locatelli’s Sinfonia funèbre. Daarna klinkt Telemanns kleurrijke ouverture-suite Hamburger Ebb und Fluth, waarin de componist de zee en het water muzikaal tot leven brengt. Tot slot breekt het licht volledig door in het zonnige en virtuoze celloconcert van Haydn.
Ensemble Sequenza staat tijdens deze concerten onder leiding van Mimi Mitchell, violiste en gerenommeerd barokspecialiste.
Concertgegevens
Zondag 25 oktober 2026, 16.00 uur
Protestantse Kerk
Veldsestraat 12, Bergharen
Zondag 1 november 2026, 16.00 uur
Lutherse Kerk
Prins Hendrikstraat 79, Nijmegen
Toegang: € 15,-
Kinderen tot 12 jaar gratis.

Meer evenementen bij Lutherse kerk

Er staan nu geen andere evenementen van Lutherse kerk in de agenda.

Alle evenementen bij Lutherse kerk

Binnenkort in Nijmegen

Bekijk de hele agenda